poniedziałek, 4 lipca 2016

Wskazówki dotyczące karmienia                                                 Prawidłowe karmienie

 Sucha karma jest wygodna i łatwa do przechowywania, a dzięki opakowaniom z suwakiem dłużej zachowuje swoją świeżość. Przy zmianie karmy zmieszaj dotychczasową karmę z nową, aby kot mógł przyzwyczaić się do nowego pożywienia, a zmiana nie była dla niego zbyt gwałtowna.

Koty, które jedzą suchą karmę, mają większe pragnienie i częściej chodzą do miski z wodą, aniżeli koty pobierające mokrą karmę, dlatego wszelkie obawy, że kot nie otrzymuje wystarczającej ilości wody są bezpodstawne. Ważne jest, aby miski do wody i jedzenia były umieszczone w odstępach od siebie. Szerokość misek powinna być dostosowana tak, aby kot nie dotykał wąsami ich krawędzi. Koty są bardzo czystymi zwierzętami, dlatego obie miski należy postawić jak najdalej od kuwety.

                        
                                     W dobrej formie przez całe życie
Kot z idealną wagą czuje się dobrze, jest zwinny, a to zwiększa przeciętną długość jego życia. Lekko wygięta linia brzucha świadczy o dobrej formie. Wiele kotów ma "wiszący" brzuch, który może być również oznaką "dobrobytu". Otyłość nie powinna być bagatelizowana, ponieważ w jej następstwie koty cierpią na typowe choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca czy problemy ze stawami. Jeśli Twój kot ma skłonność do otyłości, nie powinien mieć dostępu do jedzenia przez cały dzień, tylko w odpowiednich porcjach. Zapotrzebowanie na energię po sterylizacji kota jest zmniejszone o 25%, a uczucie sytości obniża się. Najlepszym sposobem zapobiegania otyłości jest zmniejszenie porcji karmy zaraz po kastracji o około ¼. Jeśli Twój kot schudł, można powoli zwiększyć ilość karmy do poprzedniej dawki, tak aby masa ciała została utrzymana.

2 komentarze:

Dziękujemy za każdy miły komentarz.

Komentarze typu spam, reklama, używanie wulgaryzmów itp. zostaną usunięte.

Copyright © 2014 Rysio , Blogger